SON DAKİKA

Bursa Takip

“İki şehir tek yürek”

“İki şehir tek yürek”
Bu haber 22 Nisan 2017 - 11:04 'de eklendi ve 262 views kez görüntülendi.

Kastamonululardan

“İki şehir tek yürek”

Bursa Kastamonu Dernekleri tarafından  “iki Şehir Tek Yürek” sloganıyla organize edilen ve bu yıl 6. Gerçekleştirilen Kastamonu Günleri başladı. 5 Gün sürecek  etkinliklerde Kastamonu  yöresine ait gıda, giyim, el sanatları gibi tarihi ve kültürel ürünler sergileniyor.

Geleneksel hale getirilen ve bu yıl 6.sı gerçekleştirilen Bursa-Kastamonu Günleri misafirlerin ağırlamaya başladı. Etkinlik kapsamında, Kastamonu  yöresine ait gıda, giyim, el sanatları gibi tarihi ve kültürel ürünlerde sergileniyor.

KENTLERİN İŞBİRLİĞİ GÜCÜMÜZÜ ARTIRACAK

Bursa Kastamonu Dernekler Federasyonu tarafından “İki Şehir Tek Yürek” sloganıyla organize edilecek olan 6.Bursa Kastamonu Günleri düzenlenen törenle başladı.  Bursa Kastamonu Dernekler Federasyonu Kurucu Genel Başkanı İsmail Tiftik, “Kentlerimiz arasında işbirliğinin geliştirilmesi gücümüzü artıracak ve bizleri daha da bütünleştirecek düşüncesiyle yola çıktık. Biz Bursa’da Kastamonu’yu layıkıyla temsil edebilmek için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

KASTAMONU KONAĞINI HEDEFİMİZDİ

6 yıl önce göreve geldiklerinde Anadolu Arastası Dernekler Yerleşkesi’nde Bursa Kastamonu Konağı yapımı, Bursa Kastamonu Günleri ve Bursa Kastamonu Dernekler Federasyonu kurulmasının ilk 3 hedef olarak belirlendiğini belirten Tiftik, “Gerçekleştirdiğimiz 3 büyük hedefimizi gelecek nesillere miras olarak bırakıyoruz ve inanıyoruz ki gelecek nesiller bu bayrağı daha da yükseklere taşıyacaktır” şeklinde konuştu.
Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi/Merinos AKKM’da gerçekleştirilen ve 5 Gün sürecek olan Bursa’da Kastamonu Günleri 23 Nisan Pazar gününe kadar ziyaret edilebilir.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA